Premiéra SkolniLogin.cz na Slovensku

Kolona aut na 149 kilometru dálnice Praha-Brno vypadá nekonečně. Osmá hodina nás stíhá ještě rozespalé, ale my přesto sedíme v autě mířicím na Slovensko. Čeká nás Den D – premiéra SkolniLogin.cz na konferenci Microsoftích Partnerou ve vzdelávanie v Žilině a ještě předtím nasazení na pilotní škole v Novém Mestě nad Váhom společně se slovenským Microsoftem.

Krátká zastávka před hranicemi – kafe a súša na benzině, porada k prezentaci a hurá do Nového Mesta.

S každým vtipem o tom, jak asi Slovákům porozumíme (někteří by řekli, že už jsme ta iná generácia) se dostáváme do správné nálady a nervozita pomalu opadá – zatím. Máme ohromné štěstí, že naše pilotní škola na Slovensku je ZSPŠ Nové Mesto nad Váhom – jedná se o velmi inovativní instituci. Veškerá jednání s vedením se ukázala být bezproblémová a již brzy se celé osazenstvo školy bude přihlašovat pomocí našeho žlutého tlačítka.

Krátký oběd s informatiky ze školy a již vyrážíme do finální destinace – na konferenci do Žiliny.

IMG_0482

 

“Dvanáctý ročník konferencie Microsoft pre školstvo – Vzdelávame pre budúcnosť” se odehrával v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu Holiday Inn. Pedagogové se stejně jako my připravovali na své prezentace a při pohledu na publikum se míra nervozity zase mírně zvýšila. Po skvělých výkonech akademické špičky Slovenska se na stage nastupovalo jen těžko, ale ta chvíle přišla během chvíle.IMG_0470

“Krásný dobrý den, dámy a pánové. Máte tady klíče? A kolik?…”IMG_0479

Po prezentaci, do které jsme se tolik ponořili, nás vrátil do reality bouřlivý potlesk a my si mohli oddechnout. Mnozí z profesorů nás po ukončení vyhledali a chtěli si promluvit o našem řešení pro školy. A pak už se jen ubytovat v Innu a mohli jsme spěchat na raut s cimbálkou.

SkolniLogin.cz již tedy znají i na Slovensku. A kdy se objeví na Vaší škole?IMG_0475

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *